تبلیغات
پــــــوشــــــــاكBlue Star
[ طراحی : روز گذر ] [ Weblog Themes By : roozgozar ]

پــــــوشــــــــاكBlue Star
پــوشـاكBlue Star انتخاب باتوست میتوانی بهترین باشی یادت باشد. استیوجابز ازپاركینگ خانه اش شروع كرد، تو هم میتوانی
نویسندگان
لینک ویژه
اتحادیه صنف پوشاك كشور
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد1
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما

تاریخچه ساخت این وسیله آن قدر به زمانهای ابتدائی تاریخ می رسد كه دقیقاً و به درستی نمی توان معلوم كرد كه این وسیله چه موقع اختراع شده است. ابتدائی ترین سوزن ها از جنس استخوان یا عاج یا چوب یا برنز و خار ساخته می شده اند. بعضی از این سوزن ها شكل یك درفش یعنی وسیله سوراخ كن را داشته و چیزی بوده شبیه آنچه كفاش ها به كار می بردند. پس این نوع سوزن، سوراخی به آن معنی نداشته و فقط از آن برای سوراخ كردن چیزهای مختلف استفاده می كردند.


سوزنهائی كه از جنس استخوان ماهی یا پرندگان بوده، در آثاروبقایای عهد حجر یافته شده است.مدت هزاران سال سوزن های استخوانی سوراخدار به وسیله اقوام متمدن به كار رفته است. حتی سوزن های سنگی هم در حفاری های آثار باستانی مصر به دست آمده است. ساخت سوزن های برنزی یا آهنی به رومی ها نسبت داده شده است. از خرابه های پمپی سوزن هائی به دست آمده كه ساخت خیلی خوبی دارند.

سوزن های فولادی، شبیه همان هائی كه امروزه به كار می رود، احتمالاً اولین بار توسط چینی ها ساخته شد. بعداً در قرون وسطی این نوع سوزن، توسط «مغربیها» به اروپا برده شد. اولین سوزنهای فولادی كه در اروپا ساخته شدند درقرن چهاردهم بود كه در «نورمبرگ» آلمان تولید شد.

در دوران حكومت «ملكه الیزابت اول»، یك نفر آلمانی هنر درست كردن سوزن را به انگلیسی ها یاد داد. كه این فن امروزه یكی از صنایع مهم این كشور را تشكیل می دهد و از عمده ترین تولیدکنندگان سوزن در دنیا انگلیس و فرانسه است.

بد نیست بدانید با وجود این كه در ساختن سوزن، این اسباب ظریف و كوچك، ماشین های بسیاری به كار می روند، هنوز هم ساختن این اسباب ظریف كار خیلی آسانی نیست و در واقع سوزن معمولی، باید حداقل از زیر دست بیست نفر عبور می كند، تا كاملاً ساخته و تمام شود.


[ 17 فروردین 93 ] [ 07:29 ق.ظ ] [ جانعلی ]
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
درباره وبلاگ

پــــــوشــــــــاكBlue Star
هستیم برای امروز میمانیم برای فردا
تولیدكننده شلوارجین-كتان-كش-مخمل زنانه ودخترانه دركل ایران
انتخاب وبلاگ برتر 15309
لینک های مفید