تبلیغات
پــــــوشــــــــاكBlue Star
[ طراحی : روز گذر ] [ Weblog Themes By : roozgozar ]

پــــــوشــــــــاكBlue Star
پــوشـاكBlue Star انتخاب باتوست میتوانی بهترین باشی یادت باشد. استیوجابز ازپاركینگ خانه اش شروع كرد، تو هم میتوانی
نویسندگان
لینک ویژه
اتحادیه صنف پوشاك كشور
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد1
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما

كاربرد پارچه های سه بعدی درصنایع اتومبیل سازی
همگام با توسعه صنایع خودرو در دنیا و تولید روزافزون انواع خودرو، برای ایجاد راحتی و آسایش مصرف کنندگان، به بخش های داخلی خودرو توجه بیشتری می شود. در این میان صندلی خودرو نقش مهمی در جلب نظر مشتری و راحتی او در سفرهای طولانی دارد. علاوه بر طراحی شکل ظاهری صندلی، نوع منسوجات مورد استفاده در آن به منظور جذب رطوبت بدن و جلوگیری از خستگی زودرس نیز اهمیت دارد.


پارچه های سه بعدی دو جداره در قسمت های مختلف یک اتومبیل به کار می روند. از جمله مواردکاربرد این پارچه ها در صنایع خودرو روکش صندلی، لایه داخلی صندلی به جای فوم ها، به عنوان لائی در ستون ها، داشبورد، سقف ماشین، درب های ماشین و قسمت های مشابه دیگر می باشد. روش های قدیمی برای تولید صندلی، استفاده از قطعات منسوج یا اسفنج و متصل کردن آنها توسط دوخت و روکش کردن آن توسط پارچه پودی بوده است. نکته مهم در تولید صندلی، هماهنگی طراحی آن با بدن انسان است تا شرایط راحتی بدن را فراهم سازد. شکل ۲ و ۳ نمونه هائی از کاربردهای پارچه های سه بعدی در صندلی خودرو را نشان می دهد.در کار تحقیقاتی که بارتلز و همکارانش در مؤسسه تحقیقاتی هونشتاین در آلمان، روی راحتی صندلی هواپیما انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که استفاده از پارچه هیا سه بعدی دوجداره به جای فوم های قالب بندی شده معمول در صندلی، راحتی بیشتری را برای مسافران به وجود می آورد (مقاومت در برابر عبور بخارآب آنها حدود ۴۰% کمتر از فوم ها مشاهده شد).
نتایج بالا با استفاده از روش مدل سازی پوست با اندازه گیری مقاومت آنها در برابر بخار آب، بدست آمد. همچنین آنها با استفاده از روش کیفی و با استفاده از افراد مختلف نیز چنین نتیجه گرفتند که تمایل به عرق کردن، موقعی که این پارچه ها در صندلی به کار برده شده خیلی کمتر از حالتی است که از فوم ها استفاده شده است.
کانده و همکارانش با بررسی این پارچه ها بیان می کند. با توجه به اینکه راحتی صندلی اتومبیل ارتباط بسیار نزدیکی با ساختار صندلی و میزان چرخش هوا دارد و با توجه به آزمایشات صورت گرفته روی مواد مختلف مورد استفاده در صندلی اتومبیل، پارچه های سه بعدی دارای چرخش هوای چندین برابر بیشتر نسبت به ساختارهای چند لایهٔ ساندویچی (Sandwich Iaminated) بوده و امروزه بیشتر از آنها در این زمینه استفاده می شود.

● کاربرد در منسوجات پزشکی
استفاده از منسوجات برای کاربردهای پزشکی، سابقه طولانی دارد. مهمترین کاربرد آنها در پزشکی در بانداژها، چسب های زخم و منسوجات اتاق عمل می باشد. پارچه های تاری پودی و منسوجات بی بافت در این زمینه، پارچه های سه بعدی می باشند. مزیت پارچه های سه بعدی برای کاربرد در منسوجات پزشکی در داشتن حالت بهینه به لحاظ برگشت پذیری بعد از اعمال فشار و همچنین توزیع فشار وارده به آن می باشد. همچنین انتقال رطوبت و حرارت تولید شده توسط بدن به لایه داخلی خود و نگهداشتن این دو در حد قابل قبول برای بدن می باشد. از جمله مزیت های دیگر آنها، قابلیت شستشوی آنها با مواد ضدعفونی و حفظ کردن حالت خود پس از شستشو می باشد.
داشتن فاصله مناسب بین دو لایه پارچه و ثبات ابعادی و مقاومت فشاری خوب، جهت حصول اطمینان از گردش هوای کافی و کنترلدرجه حرارت بدن از جمله مزایا و ویژگی هائی می باشد که پارچه های سه بعدی را برای کاربرددر لائی و رویه تشک ها و یا استفاده در ویلچرها مناسب ساخته است. قابل ذکر است خصوصیات ذکر شده احتمال ابتلا به زخم های بستر در بیمارانی که دوره درمان طولانی مدت دارند و یا افرادی که روی صندلی های چرخ دار می بایست باشند را کاهش می دهد. 
هیده و همکارانش، با استفاده از تغیرات در ساختار پارچه، ضخامت و نوع نخ مصرفی آزمایشاتی را روی این پارچه ها انجام داد و نتایج حاصله را با تشک های معمولی مقایسه کرده و نتیجه گرفت که استفاده از پارچه های سه بعدی برای روکش تشک، خطر ابتلا به زخم های بستر را تا حدود ۲۵% کاهش می دهد.


[ 21 فروردین 93 ] [ 10:36 ق.ظ ] [ جانعلی ]
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
درباره وبلاگ

پــــــوشــــــــاكBlue Star
هستیم برای امروز میمانیم برای فردا
تولیدكننده شلوارجین-كتان-كش-مخمل زنانه ودخترانه دركل ایران
انتخاب وبلاگ برتر 15309
لینک های مفید